خانه > مقالات > ارور 404 چیست

ارور 404 چیست

از مشهور ترین پیغام های خطایی که در فضای وب مشاهده می کنید ارور 404 می باشد. ارور 404 این اطلاع را به کاربر می دهد که صفحه ای دنبالش هستید، در دنیای وب وجود ندارد و آدرس url که وارد کرده اید بصورت نادرست می باشد و اینکه صفحه ی که دنبالش هستید حذف یا عوض شده است. ارور 404 با پیغام not found 404 نمایش داده می شود و از لحاظ تجربه کاربری برای بازدیدکنندگان تجربه ی بدی را ایجاد می کند.

دلایل بروز ارور 404 چیست

  1. پاک شدن یا جابجایی صفحه : از متداول ترین دلایل ایجاد ارور 404 ، حذف یا جابجایی صفحه ای که دنبالش هستید می باشد. زمانی که محتوای یک سایت عوض می شود یا صفحات قدیمی پاک می‌شوند، این احتمال وجود دارد که لینک‌های موجود به صفحه هایی که دیگر وجود ندارند، منجر شوند.
  2. اشتباه در تایپ کردن URL : برخی از کاربر ها شاید در وارد کردن آدرس وب‌سایت بصورت ناخودآگاه دچار اشتباه شوند. به این موضوع دقت کنید که حتی یک حرف یا علامت اشتباه هم می‌تواند منجر به ارور 404 شود.
  3. لینک‌های شکسته : زمانی لینک های صفحات شما شکسته یا نادرست باشد این امکان وجود دارد به ارور 404 منجر شوند. این اتفاق زمانی می افتد محتوای شما به درستی بروز نشده باشد و یا ساختار سایت خود را تغییر داده باشید و دلیل آخر هم انتقال دامنه می باشد.
  4. تنظیمات نادرست سرور : از دلایل دیگر می تواند مشکلات فنی و تنظیمات نادرست از سرور وب‌ سایت شما باشد که باعث ایجاد ارور 404 می شود. برای مثال، خطاهای مربوط به فایل‌های پیکربندی سرور یا تنظیمات مسیرها می تواند از دلایل آن باشد.

تأثیرات ارور 404 بر تجربه کاربری

زمانی که کاربری صفحه ای از وب سایت رجوع می کند و با ارور 404 مواجه می شود می تواند تاثیرات منفی بدی برای تجربه ی اون کاربر داشته باشد. وقتی یک یوزر با این خطا رو به رو می شود حس بد و نا امیدی به آن دست می دهد و این می تواند باعث کم شدن بازدید کاربران برای وب سایت شما بشود و در نهایت نیز افزایش خروج از وب سایت شما بشود.

برای متوقف کردن این روند ، به طور منظم لینک های سایت خود را بررسی کنید و برای صفحه ارور 404، یک طراحی مناسب داشته باشید و پیشنهاد می شود یک لینک از صفحه ارور 404 به صفحه ی اصلی خود بدید.

دیدگاه و پرسش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین آموزش ها

تاریخ انتشار : 19 خرداد 1403

تاریخ انتشار : 12 اردیبهشت 1403